Правила вживання апострофа (5 кл)
Тема Правила вживання апострофа .Правильна вимова
й написання слів з апострофом
Мета: в ході уроку ознайомлювати учнів
з правилами вживання апострофа;
вчити правильно вимовляти
та писати слова з апострофом;
розвивати пам’ять,
мислення;
виховувати любов до рідної
мови;
вчити цінувати красу
художнього слова.
Тип уроку: засвоєння нових знань
Форма проведення: лінгвістична подорож у
країну «Орфографію»
Обладнання: підручники, схеми,
таблиці, кросворди, мультимедійна презентація.
Основні поняття: орфографія,
орфоепія, орфограма, апостроф.
ХІД УРОКУ:
І. Організаційний момент
Епіграф уроку
« Ніжна,чиста,світанкова,барвінкова,дивна,загадкова – українська мова!» (
А. Каніщенко)
Вчитель: Діти, яка ж наша мова?
ІІ. Активізація
навчальної діяльності.
1. Перевірка домашнього завдання.
Вправа 363.Назвати
основні орфограми,що використані у поданих словах
2. Рубрика «Повторюємо»
- Який розділ мовознавства ми вивчаємо? Встановитивідповідність
- Щоб перейти до вивчення нової теми відгадаємо загадку-акровірш
За першими літерами прочитаємо орфограму,яку будемо вивчати на уроці - «Апостроф»
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Оголошення теми уроку
Вчитель: сьогодні ми здійснимо лінгвістичну подорож у країну «Орфографію»
Повідомлення завдань уроку:
-
ІV. Засвоєння нового навчального матеріалу.
1. Робота за підручником. Мовне дослідження. Вправа 367
(усно)
2. Робота над теоретичним матеріалом підручника.
-Алгоритм правопису апострофа
3.Практичні вправи:
Вправа 368. Прочитайте слова, чітко їх вимовляючи. Виділені слова запишіть
і розберіть за будовою.
-Вправа 369 (письмово)
-Дидактична гра « Чарівні кола»
4. Лексико-орфографічна робота.
-Вправа 371 (письмово)
-Зробити звуковий запис виділених слів (6 речень)
-Робота за тлумачним словником. (сумління)
5. Вправа «Конструктор»
-Кросворд «Слова з апострофом»
V. Узагальнення та
систематизація вивченого.
1. Асоціативний
диктант
2.Вправа 373 записати слова з апострофом і без
(самостійно)
Перевірка коментована
3.Тестові завдання на правильність вживання апострофу
4.Самоперевірка
VІ. Підсумок уроку.
Що ми вивчали сьогодні на уроці
Само моніторинг роботи на уроці
VІI. Оцінювання роботи учнів.
Виставлення оцінок у щоденники та журнал.
VІIІ. Домашнє завдання:
-
вивчити §27, правила, вправа 374.(вправи та ігри додаються окремо)
Повторити звертання
Коментарі
Дописати коментар