Дистанційне навчання : 6 клас Укр.літ Леся Воронина "Таємне Товариство Боягузів"
Тема уроку. Леся Воронина. Повість «Таємне Товариство
боягузів, або засіб від переляку №9». Стосунки між різними поколіннями в
родині.
Мета: охарактеризувати
образи батьків Клима Джури та бабусі; з’ясувати стосунки між різними
поколіннями в родині; вдосконалювати вміння школярів аналізувати образи,
добирати цитати з тексту на підтвердження власних думок; виховувати кращі
моральні цінності, повагу до рідних, уміння самореалізації в ім’я добра.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: портрет письменниці, ілюстрації до
твору, текст програмового твору «Таємне Товариство боягузів, або засіб від
переляку №9».
Епіграф уроку:
Найстрашніший ворог втрачає силу, коли стає смішним.
Леся Воронина
Перебіг уроку
І. Організаційний момент.
ІІ.
Перевірка домашнього завдання.
1.
Переказ, виразне читання епізодів 6-12 розділів
повісті, висловлення власної думки щодо прочитаного.
2.
Захист ілюстрацій до повісті.
ІІІ.
Актуалізація опорних знань.
. 1. Бесіда за
запитаннями.
- Чому батьки
Клима вели розкопки саме у давньому Єгипті?
(Бо сім тисяч років тому саме в цьому місці вже було нашестя блакитних
жаб, і саме вони знищили всю рослинність на цій квітучій колись долині,
перетворивши її на піщану пустелю. А єгипетські вчені знайшли засіб боротьби з
блакитними жабами, та було вже пізно).
- Зачитайте уривок, що розкриває план синьомордів
(«Цивілізація блакитних жаб – найвеличніша цивілізація Всесвіту! Ми нездоланні!
Люди стануть нашими рабами й працюватимуть на мушиних фермах – вирощуватимуть
мух-бройлерів. Ми експортуватимемо чудові комашині консерви в кожен куточок
галактики!» - с.91).
- Яку зброю
проти синьомордів запропонував Климко батькам? (Мухи).
2.
Робота над епіграфом.
- Яким епізодом повісті можна підтвердити епіграф
уроку? Зачитайте цей уривок та прокоментуйте. («На підвіконні, біля горщиків з
бабусиними калачиками, сиділи дві блакитні ротаті ропухи й лупали червоними
банькатими очима…» - с.118).
- Саме такими
смішними здавалися ще вчорашні монстри-синьоморди нашому Климкові після того,
як він подолав свій страх. Звичайно, в цьому йому допомогли найближчі люди.
ІV. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
1. Слово вчителя.
Звісно, найближчими людьми ми називаємо
насамперед родичів. Саме родина допомагає нам долати труднощі в житті, з нею ми
можемо поділитися своїми радощами та невдачами.
2. Проблемні запитання.
- Яку родину ви вважаєте ідеальною?
- Чи можемо ми
назвати ідеальною родину Клима Джури? Сьогодні на уроці ми спробуємо знайти
відповідь на це запитання, проаналізувавши зміст прочитаної повісті.
V. Сприйняття і засвоєння учнями
навчального матеріалу.
1. Характеристика
родини Джур.
- Чим незвичною була родина Джур?
(«… усі представники роду Джур
втаємничені у прадавні секрети характерництва. … пані Соломія, як її називають
учні й прихильники, змогла поєднати чудодійні сили наших пращурів із
найсучаснішими науковими здобутками. І замаскувала свій універсальний прилад у
старому «Запорожці).
- Хто такі характерники?
2. Гра
«Впізнай героя».
1. «… Одного
дня звичайнісінький хлопець, життя якого досі було похмурим і буденним,
захворів» ( Клим Джура).
2. «лагідна старенька жіночка, котра весь час поралася на кухні й поливала
квіточки у вазонах» (бабуся Клима).
3. «винахідниця, яка створила машину часу й приготувала протиотруту від
вірусу страху» (бабуся).
4.
«…про мою бабусю він говорить
з величезною повагою й захопленням» (Жук).
5 «Він завжди
понад усе любив гроші і владу. Після літніх канікул він не вилазив із салону
ігрових автоматів – програвав щодня купу грошей…» (Сашко Смик).
6. «… перед
нашестям синьомордів ми були цирковими акробатами» (Жук і Заєць).
11. Помічником блакитних прибульців серед людей виявився...(Сашко Кактус).
12. Вона любила
мугикати собі під ніс пісню групи «Бітлз» «Yellow submarine» (бабуся).
2. Створення родинного дерева Клима
Джури.
3. Бесіда за запитаннями.
- Що нам відомо про батьків Клима?
Охарактеризуйте їх.
- Що нового дізнався Клим про свою бабусю
Соломію? ( Пані Соломія видатний учений,
вона винайшла протиотруту від вірусу страху).
- Як бабуся
розправилася зі своїми жабами-ворогами, що тримали її у полоні?Про що це
свідчить?(Зменшила їх і вирішила використати
у господарстві, щоб ловили мух).
3. Робота в групах.
- Схарактеризуйте
стосунки між членами родини:
І група - Климком і бабусею;
ІІ група -
Климком і батьками.
ІV. Систематизація й узагальнення знань.
1. Інсценізація уривків повісті:
1 команда -
розділ 7;
2 команда –
розділ 35.
3. Асоціативне
гроно.
взаєморозуміння
взаємоповага
Родина
Клима Джури любов
турбота
взаємопідтримка
готовність на самопожертву
Слово вчителя.
Справжня
сім’я тримається не тільки на родинних зв’язках, а насамперед на
взаєморозумінні, любові, взаємоповазі, умінні турбуватись одне за одного. І
саме такою є родина Климка Джури.
V. Домашнє завдання
Скласти сенкан до образів:
І група – Клим;
ІІ група – бабуся; ІІІ група – батьки.
Коментарі
Дописати коментар