Публікації

Показано дописи з жовтень, 2022

Українська мова 5 клас 31.10.22

  Урок № 38   ЗВ ’ ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ  №13 Аналіз письмового переказу Мета: підбити підсумки учнівських робіт, відзначити позитивне у їх виконанні, проаналізувати допущені учнями типові помилки та недоліки творчих робіт; спрямувати учнів на індивідуальне опрацювання допущених помилок, належним чином їх проінструктувавши; розвивати логічне мислення, навички колективної та самостійної роботи. Обладнання: підручник.   Перебіг уроку   І.       Повідомлення мети уроку.   ІІ.       Загальна оцінка  виконаної  роботи здобувачами освіти.   ІІІ. Аналіз (виконаний учителем або колективно учнями) двох-трьох найбільш вдалих робіт.   С х е м а    а н а л і з у    п е р е к а з у   1.      Чи розкрито в переказі тему вихідного зразка. 2.      Чи передано головну думку переказуваного тексту. 3.      Чи в правильній послідовності переказано текст. 4.      Чи не пропущено чогось істотного, чи не додано того, чого немає у зразку. 5.      Чи відповідає текст переказ

Засоби художньої виразності в казці.Виразне читання прозових творів

Зображення
 М алюємо картини словом Читати «‎на автоматі» та забувати зміст, щойно закрили книжку – знайомо, чи не так? До вашої уваги ідеї та поради, які допоможуть навчити  мистецтву виразного читання, а також удосконалити власну ораторську майстерність.  Що таке виразне читання? Виразне читання – це мистецтво відтворення думок, почуттів, настроїв і переживань через художні твори різних жанрів. Саме за допомогою виразного читання аудиторія дізнається про намір виконавця та ставлення до тексту, який він читає.  Дехто використовує терміни «художнє читання», «виразне читання» та «декламація» як тотожні. Однак для цього немає достатніх підстав! Художнє читання належить до сце­нічної діяльності, його навчають читців-професіоналів й акторів драматичних театрів. А от виразного читання зазвичай вчать у педагогічних університетах. А вже потім учителі навчають цього мистецтва дітей.   Навіщо діяти словом: які компетенції розвиває виразне читання Коли ми слухаємо вправного читця чи оратора, то перед нами

Українська література ,5 клас

Зображення
                                                                                                             ЛЕТЮЧИЙ КОРАБЕЛЬ                                   (українська народна казка)   Завантажити текст української народної казки "Летючий корабель" (txt.zip)   Був собі дід та баба, а в них було три сини: два розумних, а третій дурний. Розумних же вони й жалують, баба їм щонеділі нові білі сорочки дає, а дурника всі лають, сміються з нього, а він, знай, на печі у просі сидить, у чорній сорочці.  Як дадуть, то й їсть, а ні, то він і голодує. Аж ось пройшла чутка, що так і так, прийшов такий царський указ, щоб зібралися до царя всі на обід, і хто зробить такий корабель, щоб літав, і приїде на тім кораблі, за того цар дочку віддає. Розумні брати й радяться: — Піти б, то, може, там де наше щастя закотилося! Порадились, просяться в батька та в матері: — Підемо ми,— кажуть,— до царя на обід: загубити нічого не загубимо, а може, там де наше щастя закотилося! Батько їх умовляє, ма

РМ5.Складання й розігрування діалогу- обміну думками та враженнями від телепередач(матеріалів відеохостинга YouTube) ,присвячених вивченню та збереженню пам'яток історії та культури

   Скласти діалог-обмін думками та враженнями від телепередач, присвячених вивченню та збереженню пам'яток історії та культури можна так: -          Привіт, Оксанко! Чи дивилась ти вчора телепередачу на першому каналі, яку радила нам вчителька? -          Привіт, Грицю. Дивилась. Це дуже пізнавальна телепередача, у якій торкаються важливих тем національного значення. -          Я також дивився. Тема, дійсно, актуальна. -          Наразі дуже важливо зупинити знищення та руйнування пам’яток історії та культури. Проте, на жаль, більшість людей не усвідомлюють важливість цієї проблеми. -          Я згоден. Україна багата культурною спадщиною, у якій відбилася її складна історія. -          Так, кожен пам’ятник, меморіальна дошка, архітектурна споруда символізують певну подію, яка відбулась у попередню епоху. Але чого серед населення більшість цього не усвідомлює? -          Я вважаю, що проблема вандалізму, як було сказано у телепередачі, постає через деморалізацію населення та недост