Українська мова 5 клас 31.10.22
Урок № 38
ЗВ’ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ №13
Аналіз
письмового переказу
Мета: підбити підсумки учнівських робіт, відзначити позитивне
у їх виконанні, проаналізувати допущені учнями типові помилки та недоліки
творчих робіт; спрямувати учнів на індивідуальне опрацювання допущених помилок,
належним чином їх проінструктувавши; розвивати логічне мислення, навички
колективної та самостійної роботи.
Обладнання: підручник.
Перебіг уроку
І. Повідомлення
мети уроку.
ІІ. Загальна
оцінка виконаної роботи здобувачами освіти.
ІІІ. Аналіз (виконаний учителем або колективно
учнями) двох-трьох найбільш вдалих робіт.
С х е м а а н а л і з у п е р е к а з у
1. Чи розкрито
в переказі тему вихідного зразка.
2. Чи передано
головну думку переказуваного тексту.
3. Чи в
правильній послідовності переказано текст.
4. Чи не
пропущено чогось істотного, чи не додано того, чого немає у зразку.
5. Чи
відповідає текст переказу типовому значенню вихідного зразка (чи доречно
поєднано типи мовлення; чи правильно побудовано речення розповіді або опису, чи
правильно побудовано роздум).
6. Чи вдалим є
самостійно складене закінчення (кінцівка). Наскільки чітко аргументовано власні
думки й оцінки.
7. Чи
збережено в тексті переказу та самостійно складеній кінцівці стиль вихідного
зразка.
8. Грамотність.
Графічне оформлення.
IV. Повернення учням
перевірених зошитів. Повідомлення оцінок за роботу.
V. Індивідуальне опрацювання учнями допущених помилок.
Учні, які впоралися з роботою, одержують індивідуальне завдання.
VІ. Підведення підсумків уроку.
VІІ. Домашнє завдання. Завершити роботу над помилками.Повторити групи слів за значенням.
Коментарі
Дописати коментар