Зразки творів на морально-етичну тему

Твір «Мовні проблеми сучасної молоді»

Наше століття ознаменувалося багатьма змінами. Швидкий та невпинний розвиток технологій кожного дня змінює наше життя. Такі речі, як комп’ютер та різноманітні гаджети, відіграють все більш важливу роль. Все більше людей користуються комп’ютером і вдома, і на роботі, й під час навчання.
Такі зміни значно мірою відобразилися і на мові та мовленні. Як це завжди буває, в цих змінах є багато позитивного, але є й проблеми. Серед позитивних змін найголовніше, на мій погляд, це легкий доступ до інформації. Вперше за історію людства знання стали такими доступними. Завдяки мережі Інтернет майже будь-яка інформація пізнавального характеру знаходиться у вільному доступі. Теоретично учень може знайти будь-яке правило, формулу, літературу чи відповідь на питання, не покидаючи власного дому. І для цього йому знадобиться лише кілька хвилин. Не виходячи з дому, можна вивчити іноземну мову, або навіть кілька мов. Комп’ютер перевірить вашу письмову роботу, вкаже на помилки та навіть пояснить, як їх уникнути. Здавалося б, створено майже ідеальні умови для розвитку грамотності, мовлення і навчання взагалі. Але, на жаль, на практиці все виглядає зовсім по-іншому.
Діти та молодь у наш час пишуть та читають все менше. Легкий доступ до інформації певної мірою знецінив її. Вона більше не затримується в пам’яті. Читання часто замінюють фільмами та комп’ютерними іграми. Через це зменшується словниковий запас та слабшає образне мислення.
Технології та особливо Інтернет нібито зблизили нас. Електронна пошта та різноманітні мессенджери, соціальні мережі та відео зв’язок – ми можемо спілкуватись повсякчас. Це змінило саме спілкування взагалі та мовлення зокрема. В мові разом із новими предметами та поняттями з’явилося безліч нових слів. Проте мовлення стає все більш простим та скороченим. До того ж, у мережі висловитися може будь-хто з будь-якого приводу, при цьому зовсім не дотримуючись правил граматики, чим розповсюджується безграмотні варіанти написання слів та складання речень, неправильне вживання слів. І найгірше, що демонстрація власної безграмотності стає нормою.
Часи, технології та погляди невпинно змінюються. Так було раніше і так буде в майбутньому. На мій погляд, важливо розумно та осмислено користуватися усіма перевагами, що надає нам технічний прогрес.


Оригинал http://ycilka.net/tvir.php?id=1023#ixzz4g88Aoqhb





Твір “Сучасна молодь” або "Моральні принципи сучасної молоді"

Мені часто доводиться чути, що сучасна молодь негідна, якщо порівнювати її зі старшими поколіннями. По-перше, молодь стала лінива та не хоче трудитися, любить лише розваги. По-друге, молоді люди нахабні та нечемні, не поважають старших. Також серед молоді багато людей зі шкідливими звичками, наркоманів. Кажуть, це тому, що у сучасної молоді моральні принципи нерозвинуті.
А моя власна думка з цього приводу така. Мені подобається наша молодь. Я перерахував усі недоліки, але вони притаманні не тільки молоді, але всьому нашому суспільству. Навпаки, я часто бачу, як мораллю та порядністю нехтують люди віком сорок-п'ятидесят років. Наприклад, вже немолода кондуктор автобусу виганяє з салону ветерана. Таких людей вже до молоді не віднесеш. Саме вони і навчають поганому молодих.
Основні моральні принципи та цінності молоді мають бути такі: чесність, порядність, відповідальність, повага до досвіду старших, енергійність у праці. А ще доброта, людяність та згуртованість, альтруїзм.
Я вважаю, що ті моральні принципи та цінності, які я перерахував, мають стати провідною зіркою в житті молодих людей.
Власне я вважаю нашу молодь цілком цікавою та розумною. Головним недоліком української молоді, на мій погляд, є велика кількість егоїстів серед неї. Нам, попри всі свої таланти, важко згуртуватись заради якоїсь цікавої або важливої справи. Адже ніхто не хоче поступитися своїми інтересами заради загальної користі.
Але ж молодь завжди несе з собою щось нове, свіже. Молодь має змінювати оточуючий світ! Поодинці це робити важко, тож ентузіасти мають об'єднуватись. Молоді люди — бунтівники проти шаблонів поведінки, реформатори. Головне, щоб вони не боялися своєї ролі та не перетворювалися на “старих” у молодому тілі. Все одно молодь не має такого життєвого досвіду, як старші люди. То навіщо втрачати свою неповторність?


Оригинал http://ycilka.net/tvir.php?id=100#ixzz4g88Kn9xq



Твір на тему «Що таке відповідальність?»

Часто ми чуємо від батьків та вчителів – ти повинен бути відповідальним! А чому я повинен бути таким? І що таке відповідальність взагалі?
По-перше, що саме люди розуміють під словом відповідальність? Відповідальність – це обов’язок людини відповідати за свої дії, це надійність та чесність по відношенню до себе та інших. Кожна людина в своєму житті стикається з відповідальністю, мусить брати її на себе. Відповідальність, безумовно, буває різна. Вона може бути закріплена законодавством, як-то юридична, адміністративна чи кримінальна. Громадянин майже кожної країни має права та обов’язки, гарантовані конституцією та іншими правовими документами. При порушенні обов’язків та правил громадянин несе відповідальність.
Проте існує й інша відповідальність, вона стоїть навіть вище законів. Це етична відповідальність, можливість людини діяти та відповідати за свої дії.
Маленька дитина майже безвідповідальна. За неї несуть відповідальність батьки. Вони відповідають за її життя та здоров’я, безпеку, навчання та дозвілля, її вчинки. Проте з часом всі діти дорослішають. У них з’являються власні обов’язки, вони починають приймати рішення. До них приходить розуміння того, які вчинки добрі, а які погані. Таким чином вони зтикаються з відповідальністю. Вона починається з простих та, здавалося б, неважливих рішень. Проте з кожним днем дитина дорослішає та починає брати на себе все більше і більше відповідальності.
Багатьом людям тягар відповідальності здається заважким. Вони усілякими засобами прагнуть її уникнути або перекласти на когось іншого. На мій погляд, цього робити не варто, адже відповідальність дає не лише обов’язки, вона дає й волю. Волю приймати власні рішення, можливість самому обирати свій шлях.
Отже, на мій погляд, відповідальність – це важка, проте необхідна частина нашого життя. Вміння нести відповідальність робить людину дорослою, самодостатньою та цілісною особистістю.


Оригинал http://ycilka.net/tvir.php?id=976#ixzz4g88VC7ET


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Збірник диктантів з української мови для 6 кл

Дистанційне навчання: укр.мова 7 клас (Іпідгр.) 06.05.20

Дистанційне навчання: укр.мова 9 клас 29.0420